הדפסת uv

 

מה זה בעצם הדפסת UV?

הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום ההדפסה הישירה היא באמצעות דיו UV אשר מודפס ישירות על המוצר וייבושו עי נורת LED  כבר בתהליך ההדפסה. משני צידי ראש ההדפסה ישנן מנורות  UV (Ultraviolet) המנורה שבצד שאחרי ההדפסה נדלקת ומקרינה על האיזור שבדיוק הודפס ובכך יוצרת תהליך שבו הדיו מתייבש במהירות שיא (curing). דיו הUV הוא למעשה פולימרים נוזלים מאין פלסטיק נוזלי והאור מקשה אותו.

בנוסף המדפסת יכולה להדפיס גם צבע לבן אשר משמש כבסיס על מוצרים שאינם לבנים. בנוסף המדפסת יודעת להדפיס שכבות ועובי של הצבע דבר המייצר הדפסה תלת מימדית. או כתב ברייל לעיוורים עד 1.5 ממ דיו.

 

על מה ניתן להדפיס?

בשימוש במדפסת UV  ניתן בעצם להדפיס כמעט על כל חומר כגון: זכוכית, אלומיניום, ברזל, אריחי קרמיקה, פלסטיק  , PU ,PPU, עץ גלוי, פורמייקה, עץ מצופה, גומי, בדים ועוד

ניתן להדפיס גם על מוצרים עגולים כמו: כדורי גולף, עטים, פנסים,דיסק או.קי, שקעים, קופסאות, שלטים, תכשיטים  וכמעט כל דבר העולה על בדמיון.

מלבד היתרון הברור של עבודה על חומר קשיח בלי צורך להדביק מדבקות, הטכנולוגיה הזו יוצרת הדפסת large format  שעמידה מאד בתנאי חוץ, דיו שהוא גמיש ונישאר גמיש מעבר למקובל והדפסה בדיו לבן, דבר שבדרך כלל לא קיים במדפסת סולבנטית למכירה בשוק.

זאת אומרת שפלוטרים רגילים מדפיסים רק על גלילים ושחייבים שלב עבודה נוסף של הדבקה על החומר הקשיח. במדפסות UV אפשר להדפיס ישירות על קאפות, לוקיבונד, לוח מתכת כמו פח, פוליגל, קנבס ממוסגר מוכן, כיסויים של פלאפונים ומוצרים שונים אחרים.

אפשר לקבל אפקטים מיוחדים מאד בהדפסה על זכוכית ופרספקס או על ידי הדפסה חוזרת

 

הדפסה בשיטת ה UV ולמה היא שונה מסובלימציה?

הכי פשוט בעולם, סובלימציה מחייבת למעשה מוצר עם ציפוי פולימר מיוחד שעליו תיתפס ההדפסה. זה אומר שלא על כל מוצר ניתן להדפיס. יש מוצרים המיועדים לסובלימציה, למשל ספל יש עליו ציפוי מיוחד. אז נכון שיש מספיק מוצרים שניתן להדפיס עליהם, אבל יש עוד יותר  מוצרים שאין להם פתרונות הדפסה בסובלימציה. אנחנו מתכוונים כמובן להדפסה דיגיטלית מלאה, לא צבע אחד (שאז יש שיטה אחרת – דפוס משי).

שיטת הדפסה ב UV פותחת עולם שלם של אפשרויות לא עוד לרכוש מוצרים מיועדים לסובלימציה, שגם עלולים להיות יקרים יותר בגלל הציפוי שיש עליהם, ניתן בעצם להדפיס על כל המוצרים הקשיחים.